Jó, ha tudod...
Már nem is meglepő, hogy az idei nyáron is az ország területein hetente ítélet idő tombol. Vihar, felhőszakadás és villámcsapások... Ezek ellen sajnos egyre kevésbé tudunk védekezni. Egyetlen megoldást a biztosítás jelentheti de ez sem minden esetben nyújt 100% -os biztonságot.
Azt gondolnád, hogy amikor majd elsodor a szél, zuhog az eső és csapkod az Isten nyila akkor egészen biztos, hogy az okozott károkat a biztosító megtéríti.
De Jó ha Tudod, hogy a biztosítók a károkat csak a saját feltételeik alapján hajlandóak téríteni:
-
Vihar: A biztosítási kártérítést abban az esetben remélhetünk, ha a szél sebessége az adott helyen eléri vagy meghaladja a biztosító által megadott értéket (általában 15 m/s)
-
Felhőszakadás: Itt is adott a lezúduló csapadék mennyisége és intenzitása és a biztosító csak abban az esetben térít ha a lehullott eső mennyisége eléri a limitet. (általában 30mm 24 óra alatt vagy 0,5-0,75 mm/perc)
-
Villámcsapás: A közvetett villámcsapás meghatározása az egyszerűbb események közé tartozik, más a helyzet ha a villám csapás közvetett hatásáról beszélünk, ilyenkor általában szabad szemmel látható külső nyoma nincs a káreseménynek csupán annyit észlelünk, hogy az elektromos eszközeink nem működnek. Közvetett villámcsapás(villámcsapás másodlagos hatása) alatt, a túlfeszültség, indukció hatása által keletkezett károkat értjük.
A fentiekből az is látszik, hogy a kár bejelentése előtt mindenképpen hasznos, ha tanulmányozzuk az aktuális biztosítási szerződésünk feltételeit, vagy szakemberhez fordulunk, ugyanis a nem elég körültekintően megfogalmazott kárigényt a biztosító könnyedén elutasíthatja.